Wizytówki naszych posesji

9 kwietnia 2019

Bramy i Furtki

Nawet najpiękniejsze ogrodzenie nie stanowi ozdoby posesji i odpowiedniej ochrony przed intruzami, bez dopełnienia, jakim jest brama i furtka. Jakie są rodzaje bram? Z czego się je wykonuje? Jak wybrać bramę, która będzie odpowiednia w naszym przypadku?

Bramy i furtki – wizytówki każdej posesji

Nie ulega wątpliwości, że brama jest tym elementem ogrodzenia, na który zwracamy uwagę przede wszystkim, kiedy kogoś odwiedzamy. Dlatego ważna w jej przypadku jest nie tylko funkcjonalność i sprawne działanie, ale również estetyka. Dotyczy to również furtki, która spełnia tę samą rolę dla ruchu pieszego, co brama dla pojazdów wjeżdżających na posesję.
Brama i furtka, powinny stanowić harmonijną całość z zresztą ogrodzenia. Jak to osiągnąć?

Brama dwuskrzydłowa

Ogrodzenie, brama i furtka od jednego producenta

To, że zamawiamy komplet – ogrodzenie wraz z bramą i furtką w jednej firmie, wcale nie jest takie oczywiste. Wielu właścicieli posesji decyduje się na budowę ogrodzenia z siatki, bądź paneli samodzielnie. Inni znów, decydują się na budowę muru, zamawiając go w firmie budowlanej.
Wybierając bramę do gotowego ogrodzenia, należy zwrócić szczególną uwagę na jej dopasowanie estetyczne.
Znacznie łatwiej jest zamówić komplet u jednego producenta. Nawet, jeśli zdecydujemy się na nowoczesne ogrodzenie z gabionów, zamówienie bramy u furtki da nam możliwość perfekcyjnego dopasowania całości.

Furtka

Jakie rodzaje bram i furtek mamy do wyboru?

Bramy wykonuje się z różnych materiałów, nawet z drewna, choć ramę zwykle stanowi solidna, stalowa konstrukcja. Materiał i rodzaj konstrukcji – pełna, lub ażurowa – dobieramy do rodzaju ogrodzenia.
Wybór dotyczy również sposobu otwierania. Mamy tu naprawdę szeroki wachlarz rozwiązań wśród bram przesuwanych i skrzydłowych. Mogą one być otwierane ręcznie, lub automatycznie, przy pomocy siłownika. To na jaki sposób otwierania się zdecydujemy, w dużej mierze zależy od miejsca montażu bramy – bramy i furtki przesuwane potrzebują na bokach miejsca na szyny. Bramy skrzydłowe natomiast – swobodnej przestrzeni po stronie na którą się otwierają.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą:

Furtki
Bramy przesuwane
Bramy dwuskrzydłowe