Cięcie laserem profili i rur

Cięcie laserem rur i profili to jedna z najnowocześniejszych metod obróbki metalu, która pozwala na precyzyjne i szybkie wycinanie profili, rur, kątowników, płaskowników czy teowników. Technologia ta jest coraz częściej stosowana w przemyśle, ze względu na swoją wysoką dokładność i wydajność. Wycinanie laserowe znacznie przyspiesza proces produkcji, ze względu na możliwość dostosowania wycinanych elementów, tak aby składały się jak klocki. Pracownicy nie muszą dalej zastanawiać się w którym miejscu wywiercić otwór, mierzyć kąty czy dbać o dokładność. Za to wszystko odpowiada maszyna oraz projektant elementów. 

Maksymalna grubość ścianki wycinanego profilu/rury:

  • Stal czarna: 8 mm
  • Stal nierdzewna: 5 mm
  • Aluminium: 4 mm

Maksymalne wymiary detalu:

  • Długość: 6500  mm
  • Średnica: od 15 mm do 230 mm

Parametry dokładności

  • Dokładność pozycjonowania wszystkich osi +/- 0,01mm
  • Powtarzalność pozycjonowania +/- 0,01mm

Parametry cięcia

  • Prędkość cięcia dla 1mm grubości stali: 80m/min
  • Szerokość cięcia: 0,08 – 0,2mm
  • Gazy procesowe: Tlen, Azot, Sprężone powietrze 

Wysoka jakość cięć

Cięcie laserowe pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej precyzji cięcia, co jest szczególnie ważne przy obróbce rur i profili metalowych, które muszą spełniać dokładne wymagania wymiarowe i geometryczne.

Precyzja technologii cięcia laserem zapewnia wykonanie poszczególnych elementów tak aby ich montaż był szybszy i łatwiejszy.


cięcie profili laserem

Minimalne odpryski oraz brak przegrzania materiału

Cięcie laserowe powoduje minimalne odpryski, co zwiększa jakość cięcia. Cięcie laserem, dzięki bardzo skupionej wiązce światła oraz chłodzeniu sprężonymi gazami nie nagrzewa całego elementu i tym samym nie powoduję jego odkształcania.


cięcie laserem rur

Wycinanie wielu elementów na raz

Pełna automatyzacja umożliwia wycinanie dowolnej ilości otworów/cięć w jednym profilu/rurze podczas pojedynczej obróbki.


profile oraz rury wycięte laserem

Niskie koszty

Cięcia laserem charakteryzuję się niskimi kosztami eksploatacyjnymi i dużą szybkością. Ogranicza to znacznie koszty w porównaniu z tradycyjną metodą wiercenia lub piłowania.

Cięcie laserem jest także bardzo wydajne i szybkie. W porównaniu do innych metod obróbki, takich jak cięcie tarczą lub gilotyną, laser pozwala na znaczne skrócenie czasu produkcji. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych ilości elementów, które muszą zostać wyprodukowane w krótkim czasie.


Nasze realizację ⇓

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dawid sp. z o.o. (@firmadawid)


Zapraszam do kontaktu

Jan Dawid