O firmie

Tradycja od 1957 roku

 

Zakład Produkcji Taśm Transporterowych, Sit i Siatek z Drutu został założony w 1957 roku przez Henryka Dawida.

Firma jest obecnie prowadzona przez synów Henryka Dawida, Jerzego i Marka. 

 

 

 

Nasi klienci

 

Od ponad 60 lat mamy przyjemność współpracować z największymi firmami na rynku.

 

Jesteśmy dostawcą do większości gałęzi przemysłu zarówno w kraju jak i za granicą. Obecnie firma DAWID eksportuje swoje produkty m.in. do Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Danii, Holandii, Finlandii, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii oraz na Węgry.

 

Firma DAWID produkuje taśmy transporterowe, sita i siatki z drutu, siatki architektoniczne, gabiony oraz ogrodzenia panelowe. W swoim asortymencie posiada ponad 500 pozycji. Produkcja jest oparta na konkretnych wymaganiach technologicznych Zamawiającego i w zależności od potrzeb dostosowana do wymogów Nabywcy.

Nasze ponad 60-cio letnie doświadczenie w doborze, produkcji i wdrażaniu naszych wyrobów gwarantują optymalne wyniki produkcyjne.

 

 

Stowarzyszenia

 

Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Częstochowie
Henryk Dawid był założycielem i pierwszym prezesem Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Częstochowie.

 

W dniu 7 lipca 2007 roku właściciel Zakładu Pan Jerzy Dawid otrzymał nagrodę od Międzynarodowego Stowarzyszenia Ciągarskiego im. Mariana Schneider w uznaniu za osiągnięcia w rozwoju polskiego przemysłu siatkarskiego.

 

Wire Association International (Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Wyrobów z Drutu).
Do Stowarzyszenia należy ponad 4600 producentów wyrobów z drutu z 70 krajów. Przynależność do Stowarzyszenia ma znaczenie prestiżowe, podnosi wiarygodność firmy oraz posiada szereg innych zalet, takich jak: korzystanie z publikacji, wsparcie techniczne, udział w targach i wystawach, wymiana doświadczeń, kontakty z innymi przedsiębiorstwami, itp.

 

 

Polish Chapter Wire Association International (Polski Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Drutu). W 1999 roku powstał Polski Oddział WAI, którego członkiem założycielem jest Jerzy Dawid. Do Stowarzyszenia należy ok. 30 podmiotów, w tym wszystkie polskie wyższe uczelnie techniczne.

 

 

50-cio lecie firmy:

 

 

Targi

 

Firma DAWID wielokrotnie brała udział w Międzynarodowych Targach Budowlanych BUDMA oraz POLAGRA w Poznaniu, a także w Targach Górnictwa i Wyposażenia Kopalnii w Katowicach. Kilkakrotnie firma uczestniczyła w tagrach zagranicznych Wire and Trube w Düsseldorfie oraz w targach Wire w Atlancie. Uczestnictwo w takich imprezach pomaga nam promować swoją markę, uwiarygodnia naszą firmę, jako renomowanego producenta i daje możliwość nawiązywania wielu owocnych kontaktów z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi.

 

 

Odwiedź nasze media społecznościowe: