Systemy ogrodzeniowe z profilu zamkniętego

Ogrodzenia metalowe z profili zamkniętych skutecznie wypierają ogrodzenia drewniane oraz ogrodzenia kute ze stali pełnej. Ogrodzenie frontowe z profila zamkniętego stanowi doskonałe uzupełnienie ogrodzenia panelowego, które zazwyczaj montuje się z tyłu i na bokach grodzonego obiektu. Stosując połączenia profili zamkniętych, możemy uzyskać dowolne wzory ogrodzeń nie ustępujące estetyką i trwałością ogrodzeniom „kutym”.

Wypełnieniem przęseł w układzie poziomym najczęściej są profile o przekroju 40×20 mm, 60×20 mm, 80×20 mm, natomiast w układzie pionowym – 20×20 mm, 25×25 mm, 30×18 mm. Wymiary przęseł są dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Zabezpieczeniem antykorozyjnym jest ocynkowanie ogniowe oraz dodatkowo malowanie proszkowe na dowolny kolor z palety barw RAL.

Systemy ogrodzeniowe firmy Dawid – wygodne i komfortowe podczas użytkowania

Systemy ogrodzeniowe z profilów zamkniętych to alternatywa dla drewnianych elementów ogrodzenia, które łączą ciekawe wzornictwo z możliwościami dostosowania kolorystyki do innych elementów zagospodarowania na działce i w przestrzeni wokół budynku.

Firma Dawid oferuje ogrodzenia z profilem zamkniętym, które stanowią część panela montowanego na bokach lub z tyłu domu. Dzięki nowoczesnemu systemowi możliwe jest uzyskanie różnorodnych wzorów ogrodzeń, a dodatkową zaletą jest trwałość i zabezpieczenie antykorozyjne, co wynika z malowania proszkowego na wybrany kolor.

Innowacyjne ogrodzenia z profili

Ogrodzenia z profilu zamkniętego nazywane są też „kwadratowymi rurami” i obecnie stanowią najmodniejszy i bardzo praktyczny materiał stosowany w przypadku ogrodzeń na działkach z budynkami mieszkalnymi i użytkowymi. Większe przekroje sprawdzają się podczas konturowania bram, słupków i furtek, a mniejsze są stosowane jako wypełnienia.
Zaletą systemów ogrodzeniowych z profilami zamkniętymi, jakie oferuje firma Dawid jest niska waga i duża sztywność, dzięki czemu są praktyczne w montażu i użytkowaniu. W zależności od układu szczebli i rodzajów innych elementów możliwe jest też uzyskanie ogrodzenia o różnej strukturze i charakterze.

Dlaczego ogrodzenia z profili stalowych są trwalszym i bardziej korzystnym wyborem niż ogrodzenia drewniane?

Metal, mający zastosowanie w przypadku ogrodzeń stalowych jest znacznie bardziej praktycznym wyborem w porównaniu do ogrodzeń wykonywanych np. z drewna. Wynika to z trwałości jaką daje metal. Dlatego takie formy mają coraz powszechniejsze zastosowanie w przypadku budynków mieszkalnych, ale też w przestrzeni miejskich i między obiektami użyteczności publicznej. Obecnie szczególnie popularne są np. ogrodzenia horyzontalne o szerokich profilach znajdujących się w przęsłach ogrodzeniowych.
Ogrodzenia z profili, jakie oferuje firma Dawid są lekkie, a jednocześnie dają możliwość budowania ogrodzenia bez cokołu. Dzięki temu cena ogrodzenia jest znacznie mniejsza, a samo rozwiązanie izoluje materiał od ziemi i nie daje możliwości podkopywania się, jak np. w przypadku ogrodzeń drewnianych. Ponadto warto pamiętać, że drewno jest materiałem wymagającym jeśli chodzi o konserwację i łatwopalnym.

Firma Dawid oferuje systemy ogrodzeniowe, które przetrwają w nienagannym stanie przez wiele lat, łącząc praktyczność użytkowania z estetyką. Takie ogrodzenia nie popękają po kilku latach i nie zgniją, dlatego raz poniesiony nakład finansowy może być dla właścicieli posesji dobrze zaplanowaną inwestycją na długi czas.