Slider
Tradycja od 1957 roku
Opis produktu

Zakład Produkcji Taśm Transporterowych, Sit i Siatek z Drutu został założony w 1957 roku przez Henryka Dawida. Od tego czasu
Zakład znacznie rozbudowano, nawiązano nowe kontakty w kraju i za granicą, unowocześniono produkcję.


Firma DAWID dzisiaj

Firma jest obecnie prowadzona przez synów Henryka Dawida, Jerzego i Marka.

Zakład jest w ciągłej rozbudowie, przybywa hal produkcyjnych i nowych maszyn. Firma DAWID przez cały czas dba o to, by sprostać konkurencji oraz wymogom Klientów. Dlatego Zakład jest ciągle unowocześniany i rozbudowywany.

W roku 1993 Zakład otrzymał Złoty Laur Umiejetności i Kompetencji przyznany przez Regionalną Izbę Gospodarczą, „Trybunę Śląską”, Telewizję i Polskie Radio w Katowicach.

W październiku 2004 roku Zakład uzyskał certyfikat ISO 9001:2000.


Stowarzyszenia

Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Częstochowie
Henryk Dawid był założycielem i pierwszym prezesem Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Częstochowie.

Wire Association International (Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Wyrobów z Drutu).
Do Stowarzyszenia należy ponad 4600 producentów wyrobów z drutu z 70 krajów. Przynależność do Stowarzyszenia ma znaczenie prestiżowe, podnosi wiarygodność firmy i posiada szereg innych zalet, takich jak: korzystanie z publikacji, wsparcie techniczne, udział w targach i wystawach, wymiana doświadczeń, kontakty z innymi przedsiębiorstwami, itp.
W dniu 7 lipca 2007 roku właściciel Zakładu Pan Jerzy Dawid otrzymał nagrodę od Miedzynarodowego Stowarzyszenia Ciągarskiego im. Mariana Schneider w uznaniu za osiągnięcia w rozwoju polskiego przemysłu siatkarskiego.\

Polish Chapter Wire Association International (Polski Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Drutu).
W 1999 roku powstał Polski Oddział WAI, którego członkiem założycielem jest Jerzy Dawid. Do Stowarzyszenia należy ok. 30 podmiotów, w tym wszystkie polskie wyższe uczelnie techniczne.