Taśmy do transportu technologicznego przeznaczone są dla wszystkich branż przemysłowych i przetwórstwa, do pracy w temperaturach normalnych i podwyższonych do 1100°C. Trudno jest przedstawić i opisać wszystkie produkowane w Zakładzie taśmy, dlatego przedstawiamy jedynie niektóre z nich, powszechniej znane.

Aby zapoznać się ze szczegółową ofertą prosimy wybrać interesującą Państwa grupę asortymentową, z prawego, rozwijanego menu.

Taśmy transporterowe
 Sita i siatki z drutu jedno i wielokarbowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wykonywane są one z drutów najwyższej jakości produkowanych zarówno w kraju jak i za granicą zgodnie z obowiązującymi normami.

Sita i siatki produkowane w Firmie Dawid znajdują zastosowanie w przemyśle wydobywczym, spożywczym, gastronomicznym, elektrochemicznym, chemicznym, motoryzacyjnym oraz wielu innych gałęziach gospodarki

Sita i siatki z drutu

 

Firma DAWID od ponad 20 lat jest wiodącym producentem ogrodzeń panelowych na rynku polskim. Oferowane przez naszą firmę produkty są niemal wszechobecne i znajdują coraz szersze zastosowanie.

Ogrodzenia panelowe

Gabiony są prostopadłościennymi koszami, w różnych rozmiarach dostosowanych do wymogów projektów budowlanych. Wykonane są z siatki heksagonalnej o oczkach sześciokątnych z drutów łączonych przez skręcanie. Do ich produkcji używa się drutów grubocynkowanych* lub drutów najnowszej generacji pokrywanych tzw. alucynkiem (CRAPAL, BEZINAL). Wszystkie rodzaje drutów mogą być dodatkowo pokryte warstwą tworzywa PCV, co wzmacnia odporność na korozję i podnosi walory estetyczne. 

Gabiony plecione

Gabiony zgrzewane DAWID są przeznaczone do budowy umocnień przeciwerozyjnych na skarpach i pod wodą albo konstrukcji oporowych. W szczególności:
konstrukcji oporowych podtrzymujących lub zastępujących w części albo w całości budowle ziemne, umocowania brzegów zbiorników wodnych lub obiektów komunikacyjnych przyległych do tych zbiorników, udowy lub wzmacniania podpór mostowych oraz innych obiektów albo urządzeń komunikacyjnych konstrukcji oporowych z gruntu zbrojonego oraz barier akustycznych

Gabiony zgrzewane

Siatki tkane o oczkach kwadratowych o wielkości poniżej 2,0 mm

Siatki tego typu są produkowane z drutu o przekroju okrągłym z następujących materiałów: 
- stal niestopowa czarna, ocynkowana lub ocynowana, 
- stal stopowa nierdzewna w gat. 0H18N9, 
- metale nieżelazne: miedź, mosiądz, brąz.

Tkaniny techniczne

Siatki architektoniczne to ukoronowanie i podkreślenie kunsztu projektu architektonicznego budynku. Stanowią nowoczesną, trwałą formę ozdobną, która nadaje unikalny charakter każdej inwestycji. Z powodzenie stosowane są przez czołowych architektów i wpisują się w najnowsze trendy panujące na rynku. 

Siatki architektoniczne